Geri Git

Denizli Otelleri

9 Otel Listeleniyor

Denizli gezi rehberi

Ege bölgesinin en güzel şehirleri arasında yer alır Denizli. 1.005.687 nüfusa sahip olan il 20 ilçeden oluşur. Pamukkale, Merkezefendi, Çivril, Acıpayam, Honaz, Tavas ve Sarayköy ismi en çok duyulmuş ilçeler arasındadır

Akdeniz ve Ege bölgeleri arasında, Ege’nin en yüksek dağı olan Honaz’ın ihtişamı, Pamukkale’nin zarafeti ile rengarenk bir şehrin ismidir Denizli.

Denizli’yi anlatırken ilk olarak Denizli horozundan bahsetmek gerek. Geçmişi Honaz vadisine kadar uzanan Denizli Horozu ile ilgili kalıntılara Honaz vadisinde de rastlanmıştır. En önemli geçim kaynakları arasında yer alır tekstil bu şehrin. Küçük el tezgahlarında başlayan hikayesi dünyaya yayılır Denizli’nin. 

 İstanbuldan 527 kilometrelik mesafeyi karayolu ile yaklaşık olarak 7 saatlik bir yolculuk yaparak kat edebilirsiniz. Yanı sıra Atatürk Havalimanı yada Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden 1 saat 10 dakikalık bir uçuşla ulaşabilirsiniz. Ankara’dan Denizli’ye gelmek istiyorsanız 3 saat 15 dakika sonrasında şehre iniş yapabileceğinizi bilmelisiniz. OtelVitrini.Com olarak Denizli'yi siz tatilseverler için betimledik. Gelin şehri birlikte tanıyalım...

Denizli’de görülmesi gereken yerler

Bembeyaz bir cennete benzer Pamukkale. Haklı gururudur burası Denizli’nin. Şifalıdır kireçli suları, ayaklarınızın altına serer bir rüya alemini. Pamukkale’de yeryüzüne inmiş gibidir bulutlar. 

19.yüzyıl sonlarında yapıldığı tahmin edilen Atatürk ve Etnografya Müzesini Denizli gezisi sırasında mutlaka ziyaret etmelisiniz. Kaleiçi Çarşı’sı ismi verilen tarihi bir çarşıya sahiptir Denizli. Tarihi atmosferi içerisinde yolculuğa çıkarır ziyaret edenlerini Kaleiçi Çarşı’sı. 

Bir başka rüya alemine dalış yaparsınız Pamukkale’den çıkınca. Hierapolis Antik Kenti, antik tiyatrosu, Arkeoloji müzesi ve kral mezarları zamanda yolculuğa çıkarabilmek adına bekler sizi. Sıkça geçer tarihi kaynaklarda bu bölgenin geçmişte sağlık merkezi olduğu bilgisi.M.S 7.yüzyılda meydana gelen depremden sonra bölgede antik havuz ismi ile bilinen havuz meydana gelmiştir. Sıcak suları ile rahatlatıcı olan bu antik havuz yerli ve yabancı turistlerin Denizli gezisi sırasında uğradığı yerler arasındadır. 

Denizli’de yapılacak aktiviteler

Yamaç paraşütü etkinliği ile Pamukkale’nin eşsiz güzelliğini havadan izleyebilir, yürüyüş yapabilir, fotoğraf çekebilir ve sevdiklerinizle anılar biriktirebilirsiniz. Pamukkale’nin üstünden akıp giderken gün ağır ağır, kızıllığını bırakır şehre. Eşsiz seremonisini sunar beyaz ile sarının ziyaret edenlere. Eşsiz bir manzara ile batar güneş Pamukkale’de. 

Ligos ırmağının güneyinde kurulmuş olan bir başka antik kent ise Laodikya’dır. M.Ö 3.yüzyılda kurulmuş olan bu antik kenti Denizli gezisi sırasında mutlaka ziyaret etmelisiniz. Hristiyanlığın ilk 7 kilisesi’ nden birine sahip olan antik kent stadyumu, hamamları ve antik tiyatrosu ile bilinir. Tarihi bir kervansaray’a da ev sahipliği yapıyor Denizli.Selçuklular döneminden günümüze ulaşan bu tarihi kervansaray’ı görmenizi TatilKesif.Com olarak öneririz. 

Ülkemizin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Denizli’ye AlanyaAntalya bölgesinden uçak ile 3 saat 15 dakika da ulaşım sağlayabilir, uygun ve konforlu otel seçeneklerine OtelVitrini.Com sitesininden ulaşım sağlayabilirsiniz.