Geri Git

Karaman Otelleri

1 Otel Listeleniyor

Karaman gezi rehberi

Antalya, Mersin ve Konya ile komşu olan Karaman, Türkiye’nin iç Anadolu bölgesinde yer alır. Mevlana, Yunus Emre, Kazım Karabekir ve Şeyh Edebalı da dahil olmak üzere pek çok Türk büyüğünün yaşayıp yetişmiş olduğu bu şehir eşsiz tarihi eserlere ev sahipliği yapıyor. 

Camiler, kiliseler, türbeler ve kaleler ve mimari eserler ile adeta yıldızı parlayan Karaman’a hayran kalacaksınız. Karaman gezi turu sırasında benzersiz vadileri ve mağaraları görmeden gitmemenizi OtelVitrini.Com olarak öneririz. 

Karaman’da görülmesi gereken yerler 

Doğal güzellikleri, yeraltı şehirleri, mağaraları ve inanç merkezleri ile görülmeye değer destinasyonlar arasına bulunan Karaman’ı çok seveceksiniz. 

İncesu mağarası, Ermenek Vadisi, Zeyve Pazarı, Meraspolis Mağarası, Karaman kalesi, Çeşmeli Kilise ve Tartan Evi Karaman gezisi sırasında mutlaka ziyaret edilmelidir.

 OtelVitrini.Com olarak Karaman’ın köklü tarihine ışık tutan bu yapıları mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. 

Karaman’da konaklama 

Merkezde ve ilçelerde yer alan otantik konuk evlerinde konaklayabilirsiniz. Karaman merkez ve ilçelerinde 3 4 yıldızlı oteller bulmak mümkündür. Her bütçeye uygun ve konforlu otel seçenekleri ile Karaman bu sezon ziyaretinizi bekliyor. 

OtelVitrini.Com olarak hazırlamış olduğumuz Karaman otelleri listesine ulaşım sağlayarak erken rezervasyon avantajlarından faydalanabilirsiniz. 

Karaman mutfağı 

Genel olarak sebze ağırlıklı bir mutfağa sahip olan Karaman’da Arabaşı çorbası, Calla, Gılan böreği, Guymak, Çullama gibi yöresel lezzetlerin tadına mutlaka bakılmalıdır. OtelVitrini.Com olarak Karaman gezisinde ismi geçen yemeklerin tadına mutlaka bakmanızı tavsiye ederiz. 

Karaman’a nasıl gidilir?

Demiryolu ve Karayolu ile ulaşımın mümkün olduğu Karaman’a Ankara, İstanbul, Konya, Adana illeri de dahil olmak üzere Türkiye’nin her yerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Karaman’ da gece hayatı 

Fasıl ve gece kahvelerinin bulunduğu Karaman’da çok renkli bir gece hayatı olmamakla birlikte arkadaşlarınız ve dostlarınız ile sohbet edip müzik dinleyebileceğiniz yerler bulunmaktadır.