Geri Git

Kartepe Otelleri

3 Otel Listeleniyor

Kartepe genel bilgiler 

Kocaeli iline bağlı olan Maşukiye ilçesine 16 km uzaklıkta yer alan Kartepe kayak merkezi, 10 adet beldenin birleşmesi sonucu ilçe statüsü kazanmış olan bir tatil merkezidir. OtelVitrini.Com olarak bu muhteşem ilçeyi ziyaret etmenizi öneririz. 

 Kış turizminin en önemli destinasyonlarından olan Kartepe, İstanbul’a yaklaşık olarak 1 saat uzaklıkta bulunur. 

Sapanca gölü ile İzmit arasında kalan Kartepe, Marmara bölgesinin üçüncü en yüksek noktası olarak bilinmektedir.  

Kartepe yaz etkinlikleri 

Yaz döneminde Kongre ve seminer merkezi olarak kullanılan Kartepe’de Golf, kampçılık, binicilik, trekking, bisiklet ve su kayağı gibi sporlar yapılmaktadır.

 bitki ve ağaç popülasyonu ile dikkatleri üzerine çeken bölgede bahar aylarında trekking yapabilir yada ATV ile geziye çıkabilirsiniz. Doğa severlere OtelVitrini.Com olarak Kartepe’yi tavsiye etmekteyiz. 

Kartepe’de gezilecek yerler

İstanbul, Sakarya ve Yalova illerine alabildiğine yakın olan Kartepe kayak merkezi Snowboard ve kayak yapmak isteyen pek çok insanı çekiyor kendine. 

Kartepe ve çevresinde gezilebilecek yerlerin başında Thököly Anıtı, Aygur Deresi, Maşukiye ve Kuzu Yaylası geliyor. 

Kartepe nerededir ve nasıl gidilir?

İzmit Körfezi ve Sakarya gölü arasında yer alan Kartepe’ye ulaşımın birden fazla yolu bulunur. İstanbul’a 1 saat Ankara’ya ise 3 saat uzaklıkta yer alan bölgeye İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

 İzmir, Antalya, Diyarbakır gibi havalimanı olan şehirlerden yolculuk yapabilirsiniz. Uçuş sonrası İstanbul’dan bir saatlik süren kara yolculuğu ile Kartepe kayak merkezine geçebilirsiniz. 

Kartepe konaklama seçenekleri

Kartepe kayak merkezi kış turizminin en çok tercih edilen ilçeleri arasında yer almaktadır. İstanbul ve Ankara’ya günübirlik ulaşımın sağlanabildiği Kartepe’de birbirinden şık ve konforlu otel seçenekleri bulabilirsiniz. 

OtelVitrini.Com olarak hazırlamış olduğumuz otel listesine göz atarak erken rezervasyon avantajlarından faydalanabilirsiniz. 

Kartepe’ye ne zaman gidilir? 

Şömine başında oturup, yağan karı izlemek istiyorsanız Kartepeyi kış aylarında ziyaret etmenizi OtelVitrini.Com olarak taviye ederiz. Kartepe Kayak merkezi sezonu Aralık ayında açıyor ve Mart ayında bitiriyor. Kış tatili için uygun olan bölgeyi bu aylar arasında ziyaret edebilirsiniz.