Geri Git

Balıkesir Otelleri

17 Otel Listeleniyor
Balıkesir, Türkiye
+905012488181
Oda & Kahvaltı
12 - 16 Çocuk Yaşı
Balıkesir, Türkiye
+905317928264
Oda & Kahvaltı
0 - 6 Çocuk Yaşı

Balıkesir hakkında bilinmesi gerekenler

Karesi, Altıeylül, Bandırma, Edremit, Gönen, Ayvalık, Burhaniye, Marmara ilçeleri ile birlikte toplam 20 ilçeden oluşan, Marmara’nın Güneyinde bulunan eşsiz güzellikteki Balıkesir bu yaz ziyaret etmenizi bekliyor. 

1.196.000 nüfusa sahip olan şehre İstanbul’dan karayolu ile 280 km yol kat etmek gerekiyor. Balıkesir’e havayolu ile de İzmir, Bursa, Ankara, Antalya gibi havalimanı bulunan şehirlerden gidebilirsiniz. Tarihin “Karesi” ismi ile andığı denizlerin çevrelediği Balıkesir’imutlaka ziyaret edin... 

Zamanın seyri içinde binlerce krallık gelip geçmiştir bu topraklardan. Bir kıyısı Ege denizine bir kıyısı Marmara denizine bakar Balıkesir’in. Efeleri, zeybeği ve adaları ile bir kültür merkezidir bu şehir. Parkları ve meydanları keyif verir insana. OtelVitrini.Com ile tanımaya başladığınız Balıkesir'i her yaz ziyaret etmek isteyeceksiniz. 

Balıkesir gezi haritası

Çok yer var gezilecek doğası, tarihi ve sahilleri ile ünlü olan Balıkesir’de. Zağnos Paşa Cami, Koca Saat, Balıkesir Müzesi, Cunda Adası, Antandros Antik Kenti, Kyzikos Antik Kenti, Gönen ve Kapıdağ Yarımadası yalnızca bir kaçı. Balıkesir sahil bölgelerini gezmeyi de planlıyorsanız yazının devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Balıkesir’i Balıkesir yapan ve her mevsim ziyaretçilerine baharı yaşatan ilçelerinden yalnızca biri Ayvalık. Ege’nin kıyısında mavi ile dans eder adeta. Tekneleri selamlar güzel kalesinden, gün doğumundan gün batımına. Başka bir diyar gibidir Arnavut kaldırımlı caddeleri. 

Ayvalık

Güzelliğine güzellik katar Cunda Adası, Ayvalık’ın. Mercan rengi sularla çevrilidir Alibey Adası’nın. Adanın sihrine kapılır gelen ziyaretçiler. Değişen medeniyetlere rağmen hayatta kalan Balıkesir hayattır adeta. 

Sarar balkonları yeşil yapraklar, rengarenk cephelere ve çiçekli cumbalara açılır Ayvalık sokakları. Taş bedenleri , ahşap panjurları ile Ayvalık evleri ve sokakları tablo gibi görünür insanlara. Dalyan boğazının hemen yanındadır Ayvalık limanı. Hiç ayrılmayacakmış gibi demir atar her gelen tekne. 

Deniz, kum ve güneş demektir bu güzel belde. Sarımsaklı Plajı ise en çok tercih edilen lokasyonlar arasındadır. Her yaz dolar taşar kızgın güneşin ısıttığı mavi sular. 

Bu yaz ailenize unutulmaz bir tatil hediye etmek için OtelVitrini.Com olarak hazırladığımız  Balıkesir‑Ayvalık otel listesine göz atabilir ve size en uygun konaklama seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.