Geri Git

İzmir Otelleri

79 Otel Listeleniyor
İzmir, Türkiye
02327233331
Oda & Kahvaltı
0 - 6 Çocuk Yaşı

İzmir gezi rehberi

Bir yer hayal edin, 8500 yıllık ticaret ve kültür merkezi olan… dünyadaki en güzel iklimin ve en güzel gökyüzünün burada olduğunu söylemiş Herodotus. Victor Hugo “Prenses” adını vermiş bu güzel şehre. İşte burası Ege’nin incisi İzmir. Türkiye'nin üçüncü büyük şehri olma özelliğine sahip olan bölge pek çok kültürü bünyesinde barındıran modern bir şehirdir. 

Hoşgörü ve zengin kültürel dokunun değişmez adresi, yüzü güneşe gülen, ışık saçan güzel şehir, tarihi ve doğal güzellikleri ile sizleri bekliyor. OtelVitrini.Com olarak hazırlamış olduğumuz İzmir otellerine göz atabilmek ve İzmir hakkında bilgi edinebilmek adına yazı dizisini okumaya devam edebilirsiniz. 

Güneşe yol alan Kruvaziyerlerin 12 ay uğradığı değişmez adres, altın renkli plajları, masmavi denizi, doğanın sunduğu şifalı kaplıcaları ile yerli ve yabancı milyonlarca turistin değişmez rotası.

M.Ö 5.yüzyıla kadar uzanıyor İzmir termal sularının ünü, yaralı askerlerini Bergama’da tedavi ettiği biliniyor Kral Agamemnon'un. Bugün bu termal merkezler kendini şımartmak isteyenlerin de vazgeçilmez destinasyonları arasında bulunuyor.

Ünlü “Pers Kraliyet Yolu” M,Ö 5.yüzyılda İzmir’e ulaşabilmek adına. Antik dünyanın 7 harikasından biri haline geldi İzmir’de bulunan Tanrıça Artemis Tapınağı. 

Hıristiyanların 4 incilinden birini Ayasuluk Tepesi’nde yazdı Aziz John. Doğa ve tarih severler izmir’in eşsiz atmosferinin etkisi altında kalıyor. 

Gediz Deltası ile nefes kesici bir açık hava müzesi İzmir. En güzel doğal alanlarından biri olarak tanınıyor bu bölge. 

İzmir’in doğal güzellikleri

AlaçatıÇeşme ve Foça’yı çevreleyen yaklaşık 600 km uzunluğa sahip kıyı şeridi ile İzmir ziyaretinizi bekliyor. Doğal koyları ile yelken tutkunlarını kendine çeken İzmir’i tanımaya hazır olun...

İzmir’in kıyıları boyunca yer alan mavi bayraklı plajlarda güneşin ve denizin tadını gönül rahatlığı ile çıkarabilirsiniz. 

Pek çok otel zincirine ev sahipliği yapan İzmir önemli bir turizm destinasyonu’ dur. Bütçenize uygun, konforlu ve şık konaklama seçeneklerine göz atabilmek adına OtelVitrini.Com olarak sizler için hazırladığımız listeye göz atabilirsiniz. 

İzmir'e nasıl seyahat edilir?

İzmir'e havayolu ile ulaşım sağlayabilmek adına Adnan Menderes Havalimanı'nı kullanmanız gerekir. İstanbul, Bursa, Diyarbakır ve Antalya gibi havalimanıolan şehirlerden İzmir'e direkt olarak uçabilirsiniz. İzmir'in Gaziemir ilçesinde yer alan havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilmek adına İzban raylı sistem hattı ve Havaş otobüs seferlerini kullanabilirsiiz.  

Türkiye'nin üçüncü büyük şehri olan İzmir'e neredeyse her şehirden otobüs ile ulaşım mevcuttur. Yanı sıra İzmir'e tren yolculuğu yaparakda gidebilirsiniz.