Giriş Tarihi
  Çıkış Tarihi
  2 Yetişkin
  Geri Git

  Çanakkale Otelleri

  10 Otel Listeleniyor
  Çanakkale, Türkiye
  Oda & Kahvaltı
  0 - 6 Çocuk Yaşı
  Çanakkale, Türkiye
  Oda & Kahvaltı
  1 - 12 Çocuk Yaşı

  Çanakkale rehberi

  Anadolu topraklarının Kuzeybatısında yer alan ve tarihe adını altın harflerle kazımış, destansı topraklar üzerine kurulmuş olan Çanakkale, 519.793 kişilik nüfusa sahiptir. Çan, Biga, Gelibolu, Yenice, Ayvacık, Ezine, Lapseki ve Bayramiç bilinen ilçeleri arasında yer almaktadır. Tarihi boyunca bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan şehre geziplanı mı yapıyorsunuz, OtelVitrini.com olarak hazırlamış olduğumuz Çanakkale gezi rehberi dizisini okumaya devam edebilirsiniz. 

  İstanbuldan yaklaşık olarak 325 km uzaklıkta bulunan Çanakkale’ye karayolu ile 4 saatte ulaşabilirsiniz. 

  Şehir merkezine yaklaşık olarak 5 km uzaklıkta bulunan Çanakkale havalimanı kullanılarak seyahat edildiğinizde zamandan tasarruf edebilirsiniz. Uluslararası olarak çalışan Çanakkale havalimanına İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Diyarbakır ve Gaziantep gibi havalimanı bulunan şehirlerden seyahat edebilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz. 

  Köklü ve hareketli tarihi ile dikkatleri üzerine çeken Çanakkale, Kuzeybatısında yer alır Anadolu topraklarının. Birçok uygarlığın yerleşim merkezi olmuştur tarihi boyunca.

  Bulunduğunuz bölgenin stresinden sıkıldınız mı? Unutulmaz bir tatil yapmak ve yenilenmek mi istiyorsunuz? Rotanızı kahramanlık destanının yazıldığı, ülkemizin cennet bahçesi Çanakkale’ye çevirin… Birkaç günlük plan dahilinde gezebilirsiniz bu güzel şehri.

  Türkiye’nin Ege bölgesine açılan kapısı mavisiyle, yeşiliyle, tarihi ve kültürel güzellikleri ile sizi bekliyor...

  Çanakkale tur rehberi

  Sakin plajlarıyla, insanın içini ferahlatan rüzgarıyla, denize inişin olduğu çam ormanlarıyla gezmekten mutluluk duyacağınız şehirler arasında yer alıyor Çanakkale. İhtişamlı ve hüzünlü tarihinin yanı sıra cıvıl cıvıl bir havası var bu toprakların. 

  Seramik atölyesine gidebilir, batık dalışı yapabilir ve Athena Tapınağı’nı ziyaret edebilirsiniz.

  Çanakkale gezilecek yerler

  Kordon, Çanakkale Deniz müzesi, Truva Atı, Seramik Müzesi, Kilitbahir Kalesi, Seyit Onbaşı Anıtı, Çanakkale Şehitler Abidesi ve Aynalı çarşı gezi sırasında mutlaka ziyaret etmeniz gereken lokasyonlardan. 

  İnsanların ilgisini çekmeye devam eden, Türk ve Dünya tarihinde iz bırakan Çanakkale’yi tatil planınıza eklemenizi, Troya Antik Kenti’nin benzersiz havasına aşina olmanızı, Kazdağları Milli Parkı’nın doğal havasını solumanızı OtelVitrini.com olarak öneriyoruz.