Giriş Tarihi
  Çıkış Tarihi
  2 Yetişkin
  Geri Git

  Çeşme Otelleri

  1 Otel Listeleniyor

  Çeşme gezilecek yerler

  İzmir ilinin en güzel ilçelerinden biri olan Çeşme’ye tatil planı mı yapıyorsunuz? Gitmeden önce OtelVitrini.com olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Çeşme gezi rehberi derlemesine göz atabilirsiniz…

  Yerli ve yabancı bir çok turistin tercih ettiği popüler tatil merkezleri arasında yer alan Çeşme; mavi bayraklı plajları, sınırsız eğlence yaşamı, kumsalları ile bilinmektedir. Yanı sıra Sakız Adas'ına olan yakınlığı ile bilinen çeşme yıl boyu devam eden festivalleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir. İstanbul'a 9 saat, İzmir'e yaklaşık bir saat uzaklıkta bulunan Çeşme eğlence ve tatilleriniin vaz geçilmez adresi olacak. 

  Güneşin ve kumsalın tadını çıkarabilir ve su sporları yapabilirsiniz. Sakız adası turuna çıkabilir, eğlence mekanlarında gecenizi renklendirebilirsiniz.

  Eğlence festivalleri ile adından sık sık söz ettiren Çeşme, birbirinden güzel koyları, muhteşem eğlence mekanları, su sporlarına uygun havası ile tatil denildiğinde akla gelen ilk lokasyonlardan. 

  Nefis yemeklerin tadına bakabilir, Alaçatı’ da yer alan tarihi evlerin arasında yürüyüş yapabilir, gün boyu yüzebilir ve sevdiklerinizle eşsiz anılar biriktirebilirsiniz.

  Yaklaşık 3 günlük bir tatil planı ile Çeşme merkez de bulunduğunuz bölgenin stresinden uzaklaşıp dinlenebilirsiniz…

  Çeşme gezilecek yerler 

  İzmir bölgesine yaklaşık olarak 1 saat uzaklıkta bulunan Çeşme, son yıllarda ışığı parlayan lokasyonlardan. 

  Tatil severlerin akın ettiği Çeşme’de gezip görebileceğiniz birden fazla yer bulunuyor. Tarihi ve doğal güzellikleri ile ziyaret edenlerini büyüleyen beldede Osmanlı döneminden günümüze ulaşmış birçok tarihi eser bulunuyor. 

  Çeşme Müzesi ve Çeşme Kalesi’ni ziyaret ederek bölgenin tarihini yakından inceleyebilir, Antik kentlerde tarihe yolculuk yapabilirsiniz. Altınkum Plajı’nda denizin tadını çıkarabilirsiniz.

  Ege mutfağının benzersizlezzetlerini deneyebilir, zeytinyağlı yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Alışveriş yapabilir ve sevdiklerinize unutamayacakları özel hediyeler bulabilirsiniz.

  En uygun ve konforlu otel seçeneklerinin yer aldığı listeye OtelVitrini.com üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.