Giriş Tarihi
  Çıkış Tarihi
  2 Yetişkin
  Geri Git

  Aydın Otelleri

  12 Otel Listeleniyor
  Aydın, Türkiye
  Oda & Kahvaltı
  0 - 6 Çocuk Yaşı

  Gökyüzünün altındaki en güzel şehir

  İnsanlığın varoluşundan bu güne Menderes’in bereketi ile uyanır bu topraklar, acele etmeden ve usulca. 9000 yıldır üst üste kurulan evlerin bereketi ile eşsiz bir kültür oluşturmuştur Aydın.

  Belli belirsiz bir ses duyacaksınız geçip giderken bu şehirden. Heredot fısıldayacak kulağınıza tarih öncesinden. Gökyüzünün altında kurulmuş en güzel yeryüzü Aydın. Fısıldayan sese kulak verip yavaşlar ve etrafa göz atmaya başlarsanız, ince detaylarla karşılar sizi kent…

  Zamanı yavaşlatmaya hazırsanız keşfetmek için bu güzel şehri, OtelVitrini.com olarak sizler için hazırladığımız gezi turuna başlayalım…

  Aydın gezi rehberi

  Keşfetmek zordur ana yoldan geçerken bu güzel kenti. Duymak, görmek ve tatmak için içine girmek gerekir… Aydın’ı keşfetmek adına rotanızı ona çevirmeli ve zamanı yavaşlatmalısınız. OtelVitrini.com olarak hazırlamış olduğumuz rehber ile Aydın'ı tanıyabilirsiniz. Belki bu bahar yönünüzübu güelşehre çevirirsiniz..

  Aydın gezilecek yerler

  Sahil ilçeleri ile göz kamaştıran Aydın, Türkiye’nin Ege bölgesine yer alır. Kuzeyinde Manisa ve İzmir, Güneyinde Muğla yer alır. Kuşadası, Didim ve Söke ilçelerinin Ege denizine kıyısı bulunur. Termal otelleri ile de dikkatleri üzerine çeken Aydın’ı çok seveceksiniz. 

  Aydın tarihi güzellikleri

  Şehir devletlerine evrildiğini görürüz zamanla ilk yerleşim yerlerinin. Bunlardan bir tanesi de Aydın bölgesini oluşturan Tralleis Kenti’dir. Topyatağı denen bölgede yer alan ve halk tarafından Üçgözler adı ile bilinen bölge ziyaretinizi bekliyor.

  Afrodisias örenyeri, otoyol güzergahının biraz dışarısında bulunmakla beraber ziyaretçilerin mutlaka görmesi gereken yerler arasında ilk sıralardadır. Bölgeye gelenler muhteşem arkeolojik çalışmaların yapıldığı bir ören yeri görebilir. Dünyanın en önemli heykel müzelerinden biri bu ören yerinde bulunur.

  Aydın doğa güzellikleri

  Genellikle yaz turizmi için tercih edilen Aydın; Gölleri, kanyonları, kaplıca ve termal otellerinin güzelliği ile de tatil severler tarafından sıkça ziyaret ediliyor.

  Aydın’ın gezilmesi gereken doğal güzellikleri arasında Bafa Gölü, Didim,Kuşadası, Arapapıştı Kanyonu, Doğanbey Köyü ve kaplıcalar yer alıyor.

  Arkeoloji ve tarih severlerin uğrak yeri olan Aydın’da eşsiz orman manzarası eşliğinde denize girebilir, yürüyüşler yapabilir, deniz kıyısına gelen yılkı atlarını görebilirsiniz. Gezi rotanıza Aydın bölgesini eklemek istiyorsanız OtelVitrini.com olarak sizler için hazırlamış olduğumuz otel listesine göz atabilirsiniz.

  Aydın’a seyahat 

  Türkiye’nin antik kentler açısından oldukça zengin olan ilçesi Aydın’a gitmek isteyen misafirler kara yollarını kullanarak sorunsuz bir şekilde şehre ulaşım sağlayabilir. Özel araç ile Türkiye’nin tüm noktalarından ilk önce Aydın merkeze oradan da ilçelere gidilebilir. 

  Henüz Aydın merkez sivil havalimanı mevcut değil, bu sebeple havayolu ile İstanbul, Bursa, Antalya, Diyarbakır, Gaziantep vb şehirlerden Aydın’a gelecek olanlar ilk önce İzmir Adnan Menderes havalimanını kullanmalıdır. İzmir havalimanına ulaşım sağlandıktan sonra toplu taşıma araçları yada otomobil kiralayarak Aydın’a geçebilirsiniz.